Tent of Nations

Algemeen

Informatiemiddag Tent of Nations op 25 september in Zwolle
Een informatiemiddag van Tent of Nations vindt plaats op zaterdag 25 september in de Oosterkerk in Zwolle. Tent of Nations is het vredesinitiatief in Bethlehem van de Palestijns-christelijke familie Nasser. Deze familie zet zich in voor gerechtigheid en vrede, tegen de verdrukking in.
Tent of Nations is een educatieve boerderij met het vredesproject van de familie Nassar. Deze familie leeft en werkt onder moeilijke omstandigheden en voortdurende bedreiging van landonteigening door de Israëlische autoriteiten. Desondanks zet de familie Nassar zich op een geweldloze en creatieve manier in onder het motto “Wij weigeren vijanden te zijn”. Hun levensmotto  staat in meerdere talen op een grote steen bij de ingang. Daarnaast probeert de familie frustraties telkens om te zetten in positieve acties, in daden van hoop. 
Het afgelopen jaar was de familie Nassar extra kwetsbaar omdat er vanwege Corona geen buitenlandse vrijwilligers konden komen. Aanvallen, vernielingen en bedreigingen zijn toegenomen, tot brandstichting toe, waarbij recent ruim duizend fruitbomen in vlammen zijn opgegaan. Desondanks gaat de familie dóór. De Nederlandse afdeling van Vrienden van Tent of Nations wil hen steunen en zich laten inspireren door hun levenshouding. 
Op zaterdagmiddag 25 september is op 21 plekken in Nederland een informatiemiddag, zo ook in de Oosterkerk aan de Turfmarkt in Zwolle (ingang Koewegje). Het programma is van 14.00 tot 16.30 uur met online bijdragen van Daoud Nassar (Tent of Nations) en Carolien Roelants (Midden-Oosten expert en journalist), een korte film over de invloed van Corona in Bethlehem, ontmoeting in kleine groepjes, creativiteit en een solidariteitsactie. Meer informatie is te vinden op de website van Vredesplatform Zwolle. De informatiemiddag maakt deel uit van het programma van de Zwolse Vredesweek. Aanmelding verplicht via tentofnationsnl@gmail.com, uiterlijk maandag 20 september. Van harte welkom!
Klik hier voor meer informatie over Tent of Nations.

Meer nieuws

Hulp nationaal

Handige informatie voor Oekraïense vluchtelingen en hun gastgezinnen

Is er een speciale hulplijn voor vluchtelingen? Het Rode Kruis is een WhatsApp-hulplijn gestart voor mensen die vanuit Oekraïne naar Nederland vluchten. De hulplijn is bereikbaar voor praktische vragen. U kunt uw vraag in het Oekraïens, Russisch, Engels en Nederlands inspreken. Een vrijwilliger neemt dan zo snel mogelijk contact met u op in de gewenste taal. …

De vogels fluiten weer in Wuhan

13 maart 2020 Henk Stoorvogel De vogels fluiten weer in Wuhan Op het moment van schrijven, vrijdag 13 maart, beheerst het corona-virus de samenleving. Mensen hamsteren toiletpapier, paracetamol en dozen melk. Het vliegverkeer ligt plat. Universiteiten en hogescholen hebben de deuren gesloten. Mensen worden opgeroepen om thuis te werken en bijeenkomsten van meer dan honderd…

Hulp nationaal

Kerstpakket actie Zwolle 2021

Door de corona pandemie gaat KerstZwolle dit jaar toch anders dan we van te voren bedacht hadden. Helaas zonderinzamelaars in de supermarkt, vervoerders en sorteerders. Voor meer informatie klik hier. Om alle 2800 pakketten te vullen hebben we 50.000 euro nodig om zelf de boodschappen te kunnen kopen bij de Jumbo en de Sligro. Helpt…