Boek: Verkondig het Koninkrijk

Diaconale bibliotheek

De visie op christelijk werk onder armen in de Derde Wereld is de laatste decennia sterk veranderd. Met dit boek wil de auteur, directeur van de evangelische hulpverleningsorganisatie Tearfund Nederland, het nieuwe denken vanuit een evangelische visie onder de aandacht van betrokken christenen in Nederland brengen. Kern van het betoog is de overstap van het traditioneel bedrijven van zending of werelddiaconaat naar een integrale, bijbels-holistische benadering van de verkondiging van het Koninkrijk: het holistisch werelddiaconaat waarin Woord en daad en kracht zijn gebundeld. Ingegaan wordt onder andere op het diaconaal werk in bijbels en historisch perspectief, armoede en rijkdom, consequenties van de nieuwe visie, de verhouding tot ontwikkelingswerk en de rol van de plaatselijke gemeenten in het door de auteur ontwikkelde model van holistisch werelddiaconaat. Bevat een uitgebreide bibliografie.

Meer nieuws

Armoede

Brochure: Eerste hulp bij schulden

Uitgeverij: Werkgroep Arme kant van NL/ EVA / Kerk in Actie (2009). Over schuldhulpverlening en de kerken.

Diaconale bibliotheek

Boek: Kind van de onderwereld

In Kind van de onderwereld beschrijft Claudia Schoemacher (40) hoe zij op achtjarige leeftijd in contact komt met haar biologische vader, een Italiaanse beroepsgokker die in criminele kringen verkeert. Als Claudia veertien is en nietsvermoedend op school zit, wordt haar vader na een schietpartij opgepakt en in de Bijlmerbajes vastgezet. Claudia schrikt de volgende dag…

Diaconale bibliotheek

Boek: Diaconaat, hoe doe je dat?

Als je voor het eerst diaken wordt, kom je tot de ontdekking dat diaconaat veel meer inhoudt dan je van tevoren had gedacht. Dit boek is geschreven om jou als startende of gevorderde diaken handvatten te bieden. Er wordt o.a. ingegaan op je rol als diaken in de diaconie en in de gemmeente, diaconale hulpverlening…