Boek: Augustinus over diakens

Diaconale bibliotheek

Het ambt van diaken wordt vaak verbonden met ‘dienstbaar zijn’, bij uitstek aan de armen. Maar wie de vroege kerk bestudeert, ontdekt dat diakens vooral ‘verbinders’ waren, bijvoorbeeld tussen de kerk en de wereld. Een diaken kon voor de armen zorgen maar ook voor de relatie met het hof. Leiderschap
en leraar zijn behoorde eveneens tot zijn taken.
Het bisdom van de invloedrijke Augustinus van Hippo laat goed zien welke belangrijke rollen diakens speelden in de communicatie binnen de vroege kerk. Door alle teksten waarin Augustinus spreekt over het diakonaat na te gaan en te ordenen, neemt Bart Koet ons mee op een archeologische zoektocht door het
‘world wide web’ van Augustinus.
Het resultaat is een boek met frisse ideeën over vormen van leiderschap binnen de kerk, maar ook daarbuiten. Zo blijkt gevoel voor humor en het gebruik van de juiste communicatiemiddelen van groot belang voor succesvol leren. Een unieke inkijk in de vroege kerk.

Meer nieuws

Armoede

Brochure: Armoede en recht doen

Uitgeverij: Werkgroep Arme kant van NL/ EVA / Kerk in Actie (2010). Helpen onder protest in de praktijk.

Liefde als diaconale kracht

Soms schrik ik van de dingen die ik op maandag of dinsdag in de krant zie staan.In deze tijd opeens steekt opeens het racisme weer zijn kop op rond het EK voetbal.Kennelijk zit er soms iets in de mens….Jezelf beter voelen, meer voelen dan een ander. Je meer voelen dan een ander met een andere…

Diaconale bibliotheek

Brochure: Zelf zorgen

Uitgeverij: Protestantse diaconie Amsterdam (2007). Amsterdammers over de zorg die zij nodig hebben en verlenen.