Boek: Erwtensoep in augustus

Armoede

De maag van Michel rammelt zo luid dat zijn moeder het hoort. ‘We hebben alleen nog brood voor morgenochtend,’ zegt ze. ‘Water drinken helpt ook,’ antwoordt Michel. Het gebeurt vaak dat hij met honger naar bed gaat, net als zijn moeder. Aan zijn kleren merkt hij dat hij de laatste tijd behoorlijk is afgevallen. Ze waren toch al wat te groot, maar nu flodderen ze helemaal om zijn lijf. Het valt hem op dat hij ook vaker ziek is dan vroeger. Maar zijn moeder zou niet weten waar ze nog op kan bezuinigen om meer eten te kunnen kopen¿

Vijftien waargebeurde verhalen over kinderen en jongeren die met honger naar bed gaan, thuis geen verwarming hebben, tweedehands kleren moeten dragen, nooit op vakantie kunnen. En dat in één van de rijkste landen ter wereld!

Meer nieuws

Armoede

Boek: Armzalig

Meer dan 300.000 ” Nederlandse huishoudens leven in armoede. Dit boek beschrijft de dramatischegevolgen van het leven in armoede, maar gaat ook in op de rol van de overheiden van de kerken bij de bestrijding ervan. Het schetst de Bijbelse principesrond geld en goed, maar ook de concrete toepassing ervan in het dagelijksleven. Daarnaast is…

Diaconale bibliotheek

Boek: Anders verder

De kerk krimpt. Dat is slecht nieuws. Toch is dit maar één kant van de zaak. De marge waarin de kerk terecht gekomen is, is ook een vindplaats van nieuwe inspiratie en creativiteit. René de Reuver heeft als predikant van de Protestantse Marcuskerk in Moerwijk, Den Haag, te maken met een stedelijke omgeving waarin de…