Blog week 9 – diaconaal consulent

Webredacteur | 24 februari 2020

Zoals heel Zwolle heeft vernomen was er in de nacht van zaterdag 8 februari naar zondag 9 februari een brand in de Keersluis. Twee bewoners van de brandende appartementen moesten direct hun woning verlaten zonder ook maar iets te kunnen meenemen. Ze hadden niet meer dan wat ze dat moment aan hadden.

Op zondag 9 februari werd in de Oosterkerk, en wellicht ook in andere kerken, door de diaken van dienst voorbede gedaan voor de gedupeerden van deze brand.

De maandag daarop stond één van de gedupeerden ‘op de stoep’ bij de diaconie met de vraag of de diaconie kon bijspringen met een bijdrage voor de eerste levensbehoeften. De diaconie heeft via het kerkelijk noodfonds een bijdrage verstrekt. De man kon zo wat eten en drinken kopen en wat meer kleren aanschaffen dan de joggingbroek die hij van een familielid had geleend.

Mooi om zo als diaconie de zondag met de maandag en woord en daad met elkaar te verbinden.